"Bez ustání jsme ochotné schránu svou i duši zaprodati věci naší Bohulibé."

Usilujeme o interpretaci překrásných tanečních kratochvílí, majících svůj původ v časech, jež dávno minuly. S úctou přijímáme renesanční člověčenství vštěpujeme si životní postoje předků, stejně jako pátráme po podobách jejich šatu, hrajeme si a tančíme!

________

Naše tance jsou rekonstrukcemi mnoha tanečních mistrů a sice: Mgr. Miroslava Smahy - ŠKOLA STARÉHO TANCE, Mgr. Kateřiny Klementové (roz. Doležalové), doc. Evy Kröschlové, RNDr. Hany Tillmanové, Dorothée Wortelboer, Mgr. Františka Dofka, MgA. Hany Slačálkové, prof. Doc. Heleny Kazárové, Ph.D., Lidije Podlesnik Tomášikové či Barbari Sparti.

Taneční vystoupení připravujeme dle požadavků objednatele. Délka se pohybuje v rozmezí od 5-ti do 30-ti minut. Tančíme renesanci, gotiku a tance raného baroka. Každoročně nás můžete vidět provozovat tyto kratochvíle na vyjímečných Slavnostech pětilisté růže v kouzelném Českém Krumlově či  během báječného Karlštejnského vinobraní. Stranou nezůstávají ani další mimořádné lokality a objekty České republiky, stejně jako jiné rozmanité příležitostě (např. Jablečné slavnosti ve Strančicích, svatební a rozličná civilní veselí).

Ve spolupráci se členy Souboru historického tance Tempus Fugit, skupin historického šermu Páni z Kolína či Colonia Nova a ostatních přátel z řad dobového tance i historického šermu, s odkazem na vyjímečnou činnost manželů Ludmily a Jaroslava Knollových, se v posledních letech zabýváme především tvorbou a presentací edukačních a animačních programů,  tzv. oživených prohlídek v interiérech památkových objektů, sestavených dle individuálního přání zadavatele či zřizovatele. Těmi bývají v našich případech nejčastěji NPÚ (např. Státní zámek Mnichovo Hradiště), Ministerstvo zemědělství (Národní zemědelské muzeum, s. p. o. - Muzeum českého venkova - zámek Kačina), vlastníci památkových objektů (např. Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o.), města, obce, spolky (např. Karlštejnské sdružení, z. s.), firmy (např. Masák & Partner) anebo fyzické osoby (např. vernisáže pašineckého malíře Ády Lisého). Zakládáme si na citlivém přístupu k mobiliáři a interiéru ojedinělých prostor, jež našimi postavami ožívají. Scénáře prohlídek jsou připravované na míru a korespondují s historií daného objektu, stylově se pak pohybují od 14. století po vzdálené druhé rokoko.